Naša Farnosť

Okolo roku 1280 rehoľníci Božieho hrobu, ktorí sa nachádzali na území mesta mali za potrebu vybudovať si Kostol.

Fotogaléria

Pozrite si našu fotogalériu, kde nájdete fotky z udalostí našej farnosti. 

Najnovšie fotky

Napíšte nám

Kontaktujte nás cez náš kontaktný formulár. Rýchla a jednoduchá forma ako nás môžeťe osloviť.

Liturgický program

 

Program a čas svätých omší  a pobožností v Hanušovciach n/T aj na filiálkach - v Pavlovciach, v Radvanovciach, v Babií a v Medziankach.

 

Kalendár

Páči sa vám stránka?

áno, páči sa mi - 67.9%
nie, nepáči sa mi - 3.6%
chcelo by to ešte doladiť - 28.6%
neviem to posúdiť - 0%

Celkový počet hlasov: 28
Hlasovanie je ukončené o: 14 sep 2016 - 00:00

Prihlasenie

Kto je on-line

Práve tu je 82 návštevníkov a žiadni členovia on-line

ŠTATISTIKA

TOPlist

Správy z farnosti

Obrady Veľkej noci sme slávili v Hanušovciach a Pavlovciach. Na Bielu sobotu sa zišla celá farská rodina vo farskom chráme. V tento deň sme sa spoločne modlili modlitbu ranných chvál a posvätného čítania a popoludní požehnali veľkonočné jedlá. Bohoslužby obohatili svojim spevom chrámové zbory.

Po Veľkej noci v sobotu 22. apríla sa skupina mladých z našej farnosti zúčastnila arcidiecézneho stretnutia mládeže v Prešove. V sobotu 14. mája putovala skupina detí pod vedením animátorov do diecéznej svätyne v Obišovciach. Obidvoch stretnutí sa zúčastnil pomocný biskup Marek Forgáč, ktorý slúžil sv. omšu a povzbudil prítomných svojim príhovorom.

Celý mesiac máj sme sa zúčastňovali májovej pobožnosti spojenej s loretánskymi litániami a pred Turícami sme sa modlili deviatnik k Duchu Svätému.

Tak ako každý rok poslednú májovú a prvú júnovú nedeľu pristúpili prvoprijímajúci v Pavlovciach a Hanušovciach k svätej spovede a Eucharistii. Spolu 42 detí pod vedením pána kaplána a diakona prvýkrát prijali do svojho srdca Eucharistického Krista.

Webdizajn

Martin Antuš

Najlepšie Web stránky a E-shop.

Read More

Fotografické služby

Martin Antuš

Svadby-krsty-stužkové-Pr.Sv.Prijimania.

Read More